Fibryna jest substancją bogatą w komórki macierzyste, leukocyty oraz płytki krwi, które wydzielają czynnik wzrostu naczyniowy i komórki mezenchymalne. Te komórki macierzyste zawarte w fibrynie mają zdolność stymulowania procesów naprawy tkanek, a komórki mezenchymalne intensywnie wspierają procesy regeneracji.
Fibryna bogatopłytkowa to esencja płytek krwi zawieszona w fibrynie, uzyskiwana z krwi pacjenta, podobnie jak w przypadku osocza bogatopłytkowego. Różnica między fibryną a osoczem bogatopłytkowym jest istotna – powolne uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi podczas terapii fibryną bogatopłytkową (i-PRF) przynosi znacznie lepsze efekty niż ich nagłe uwalnianie, jak to ma miejsce w mezoterapii.
Zastosowanie fibryny bogatopłytkowej obejmuje zarówno profilaktykę, jak i regenerację skóry. Najczęstsze zastosowania to profilaktyka starzenia się skóry, rewitalizacja skóry z oznakami starzenia, odmłodzenie skóry zmęczonej i wiotkiej, poprawa wyglądu skóry o niejednolitym kolorze i pozbawionej blasku, nawilżenie i poprawa napięcia skóry, zwiększenie ukrwienia, redukcja blizn, regeneracja skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej oraz łysienie typu męskiego.
Procedura zabiegu fibryny bogatopłytkowej trwa około 60 minut. Początkowo pobiera się niewielką ilość krwi pacjenta do specjalnych probówek. Następnie probówki są odwirowywane przez 5 minut w specjalnej wirówce, a po tym czasie około 1 ml i-PRF jest pobierane z każdej z probówek. Ostatnim etapem jest wykonanie iniekcji za pomocą cienkiej igły i podanie fibryny bogatopłytkowej w obszary wymagające regeneracji.
Efekty zabiegu mogą być zauważalne już po 2 tygodniach, ale proces przebudowy tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów w odstępach co 4-6 tygodni, a ilość i częstotliwość zabiegów ustala lekarz medycyny estetycznej w zależności od potrzeb pacjenta oraz rodzaju problemu skórnego.
Zgłoszenie się do kliniki
Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.
Opracowanie planu leczenia
Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.
Pierwszy zabieg
Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.
Kolejna wizyta
Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.
Skorzystaj z formularza lub zadzwoń:
+48 42 233 48 88