Pierwszym krokiem w leczeniu trądziku jest zawsze konsultacja ze specjalistą, podczas której dokonuje się właściwej diagnozy skóry i proponuje odpowiednie leczenie dostosowane do problemu i potrzeb skóry.
W Klinikach medycyny estetycznej i kosmetologii istnieje wiele różnych metod leczenia trądziku. Niestety, nie ma jednej, uniwersalnie skutecznej metody, która mogłaby całkowicie pozbyć się problemu po jednym zabiegu. Zazwyczaj wymaga to serii zabiegów wykonanych w odpowiednich odstępach czasowych.
Wczesne rozpoznanie choroby i podjęcie terapii zapewnia większą skuteczność w osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów niż w przypadku zaawansowanego stadium trądziku.
Decydując się na leczenie, należy być cierpliwym, ponieważ jest to proces długotrwały, który wymaga wytrwałości zarówno ze strony pacjenta, jak i specjalisty.
Jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod leczenia trądziku jest laseroterapia. Jest to procedura terapeutyczna, która ma na celu zwalczanie bakterii, regulowanie wydzielania sebum, złuszczanie zrogowaciałego naskórka oraz stymulowanie procesów regeneracji skóry. W leczeniu trądziku najczęściej wykorzystuje się następujące rodzaje laserów: – Laser frakcyjny, ablacyjny oraz światło szerokopasmowe.
W pierwszym przypadku, zabieg polega na odparowywaniu mikrokolumn naskórka, co powoduje kontrolowany stan zapalny i stopniowe złuszczanie naskórka w wyniku naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. Jest to terapia zalecana głównie dla postaci niezapalnych trądziku. Zazwyczaj zaleca się serię co najmniej 3 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Oprócz złuszczania naskórka, terapia ta pomaga w redukcji przebarwień pozapalnych, ujednoliceniu kolorytu skóry i poprawie jej elastyczności. Działanie na naskórek nosi nazwę mikrodermabrazji laserowej.
Laser frakcyjny ablacyjny: Jest również stosowany w leczeniu blizn potrądzikowych jako jedna z najskuteczniejszych metod leczenia. Dzięki możliwości działania na głębsze warstwy skóry, wiązka laserowa dociera do warstw skóry właściwej i powoduje ich uszkodzenie. Zdrowa tkanka otaczająca uszkodzone obszary stymuluje szybką regenerację, co prowadzi do przebudowy skóry i zmniejszenia widoczności blizn. Wysoka temperatura emitowanej energii wpływa korzystnie na włókna kolagenowe i elastynowe skóry, poprawiając jej elastyczność.
Zgłoszenie się do kliniki
Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.
Opracowanie planu leczenia
Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.
Pierwszy zabieg
Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.
Kolejna wizyta
Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.
Skorzystaj z formularza lub zadzwoń:
+48 42 233 48 88