Rozszerzone naczynka to częsty problem, który może występować nie tylko na twarzy, ale także na nogach i ramionach. Dla wielu osób są one powodem kompleksów, ale na szczęście istnieje sposób, aby je zamknąć i sprawić, że staną się mniej widoczne.
W tym celu można skorzystać z zabiegu laserowego, który jest mało uciążliwy i pozwala szybko wrócić do normalnych aktywności. Kto może skorzystać z laserowego zamykania naczynek? Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na teleangiektazje, czyli popularnie nazywane „pajączki” naczyniowe. Jest to jedna z najczęstszych form zaburzeń krążenia żylnego, która występuje głównie u kobiet. Warto podkreślić, że czerwone lub niebieskie naczynka krwionośne na skórze nie znikną same, konieczne jest podjęcie leczenia. Zabieg zamykania naczynek laserem może być również stosowany u osób z znamionami port wine (wrodzonymi malformacjami naczyń włosowatych) oraz naczyniakami rubinowymi (także nazywanymi naczyniakami starczymi).
Jak przygotować się do zabiegu? Skóra poddawana zabiegowi nie powinna być opalona, dlatego ważne jest unikanie solarium, kąpieli słonecznych oraz stosowanie samoopalacza. Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z preparatów zawierających witaminę A, takich jak retinol i izotretynoina, oraz unikać zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak mikrodermabrazja czy głęboki peeling. Nie zaleca się również stosowania kosmetyków zawierających kwasy i witaminę C. Tydzień przed zabiegiem pacjent powinien zaprzestać spożywania preparatów z ziołami fotouczulającymi, takimi jak nagietek i dziurawiec.
Jak przebiega zabieg laserowego zamykania naczynek? Do tego celu wykorzystuje się laser neodymowo-yagowy albo światło szerokopasmowe. Skóra nie jest znieczulana, a wręcz przeciwnie – używany krem zmniejsza naczynia. Zabieg trwa zazwyczaj kilka minut, a podczas jego trwania pacjent może odczuwać lekkie pieczenie, szczypanie lub kłucie. Jednak większość osób nie odczuwa bólu ani dyskomfortu, ponieważ urządzenie jest wyposażone w specjalną końcówkę chłodzącą.
Podczas zabiegu emitowana wiązka lasera ogrzewa hemoglobinę, powodując jej skrzepnięcie i zamknięcie rozszerzonego naczynia krwionośnego, nie uszkadzając przy tym skóry. Na obszarze poddanym zabiegowi nakładany jest preparat regenerujący. Zazwyczaj zamknięcie drobnych naczynek jest możliwe po pierwszym zabiegu, ale w przypadku większych może być konieczna seria kilku zabiegów, wykonywanych w zaleconych przez lekarza odstępach czasu. Jakie są zalecenia po zabiegu? Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem mało inwazyjnym, dlatego pacjent może wrócić do domu zaraz po jego zakończeniu i kontynuować codzienne aktywności. Ważna jest jednak dalsza pielęgnacja domowa podtrzymująca efekt zabiegu i każdy nasz pacjent otrzymuje takie zalecenia.
Zgłoszenie się do kliniki
Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.
Opracowanie planu leczenia
Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.
Pierwszy zabieg
Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.
Kolejna wizyta
Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.
Skorzystaj z formularza lub zadzwoń:
+48 42 233 48 88