Perineoplastyka, nazywana również zabiegiem modelowania krocza, to proces terapeutyczny z dziedziny ginekologii plastycznej lub ginekologii estetycznej. Jego celem jest przywrócenie prawidłowego kształtu waginy, która uległa deformacji, a znaczny ubytek tkanki czy zwiotczenie mięśni stały się następstwem porodów fizjologicznych. W wielu przypadkach potrzeba zabiegu została podyktowana innymi problemami zdrowotnymi okolic intymnych np. nawracającymi infekcjami pęcherza moczowego.
Operacje z zakresu perineoplastyki przeprowadzane są od strony sromu, a wykonuje się je przy użyciu konwencjonalnych metod z użyciem skalpela lub też na drodze laseroterapii. Pacjentka podczas zabiegu układa się na fotelu tak, jak podczas badania ginekologicznego. Następnie lekarz znieczula okolice waginy specjalnym kremem anestetycznym i nawiewem mroźnego powietrza. Niekiedy terapię przeprowadza się też w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym. Zabieg zazwyczaj trwa od kilkunastu minut do godziny. Podczas terapii laser, działając na tkanki, stymuluje proces wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, co sprawia, że skóra staje się jędrna i elastyczna.
Zgłoszenie się do kliniki
Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.
Opracowanie planu leczenia
Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.
Pierwszy zabieg
Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.
Kolejna wizyta
Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.
Wskazania
Przeciwskazania
Perineoplastyka (plastyka krocza)
Jak się przygotować do zabiegu?
Przez czternaście dni przed operacją nie wolno przyjmować aspiryny ani jej pochodnych, witaminy E, leków przeciwkaszlowych ani przeciwgrypowych. Trzeba też ograniczyć palenie i spożywanie alkoholu lub z niego zrezygnować. Dzień przed zabiegiem należy stosować dietę lekkostrawną, a w dniu zabiegu być na czczo.
Kiedy najlepiej go wykonać?
Operację najlepiej wykonać między 7 a 15 dniem cyklu.
Jak długo trwa zabieg?
W zależności od rodzaju zabiegu i indywidualnych predyspozycji pacjentki od 20 do 80 minut.
Czy istnieje ryzyko powikłań?
Raczej nie. Jednak czasami po zabiegu mogą wystąpić krwawienia, infekcje, niekiedy powstają krwiaki oraz następuje proces bliznowacenia.
Jakie badania przygotować przed zabiegiem?
aktualny wymaz z pochwy z antybiogramem cytologia (wynik nie może być starszy niż rok) ponadto: badania z krwi: HIV, HCV, HBs antygen, układ krzepnięcia INR, APTT ( badanie ważne 1 tydzień ),TSH (badanie ważne 2 tygodnie).
Skorzystaj z formularza lub zadzwoń:
+48 42 233 48 88