Labiomajoroplastyka (plastyka warg sromowych większych)

Labiomajororoplastyka to terapia labioplastyczna, czyli mieszcząca się w zakresie chirurgii estetycznej warg sromowych, a jej celem jest zmiana kształtu warg sromowych większych

Opis

Osiągnij wymarzone efekty!

Labiomajororoplastyka to terapia labioplastyczna, czyli mieszcząca się w zakresie chirurgii estetycznej warg sromowych, a jej celem jest zmiana kształtu warg sromowych większych ( zabieg chirurgiczny ). Efektem zabiegu jest nadanie im odpowiedniego, symetrycznego kształtu oraz optymalnej elastyczności. Zabieg ten przeprowadza się u kobiet dotkniętych problemem hipertrofii lub atrofii warg sromowych większych. Hipertrofia powoduje, że kobieta ma kompleksy, a często odczuwa dyskomfort podczas współżycia z powodu nadmiernie rozrośniętych lub rozciągniętych warg sromowych. Atrofia to z kolei problem związany z ich pewnego rodzaju niedorozwojem, który może być spowodowany – bądź to utratą elastyczności skóry u dojrzałych kobiet, bądź też gwałtownym spadkiem wagi, chorobami, menopauzą, i in. Terapia labiomajoroplastyczna polega na wypełnieniu warg sromowych większych tkanką tłuszczową pacjentki, która zazwyczaj pobierana jest z okolic części brzusznej czy z bioder, ale specjaliści stosują również wypełniacze bazujące na  kwasie hialuronowym. Podczas zabiegu używane są szwy rozpuszczalne, dzięki czemu nie ma konieczności ich usuwania. Po operacji pacjentka może jeszcze w tym samym dniu udać się do domu.

Zalety zabiegu

Dlaczego warto?

  • korzyści estetyczne – lepsze samopoczucie kobiety; ładniejszy wygląd miejsc intymnych,
  • wyeliminowanie ryzyka podrażnień okolic intymnych podczas pracy, ćwiczeń, a nawet noszenia określonego typu odzieży, polepszenie jakości życia seksualnego (wyeliminowanie bólu w trakcie stosunku).
  • trwałość zabiegu – w przypadku powiększenia warg sromowych efekt utrzymuje się do trzech lat w zależności od zastosowanej metody
Przebieg wizyty

Zabieg krok po kroku

01

Zgłoszenie się do kliniki

Pacjent dokładnie opisuje problem, wyjaśnia, dlaczego zgłosił się do kliniki i jakich rezultatów oczekuje.

02

Opracowanie planu leczenia

Lekarz specjalista układa specjalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia i przedstawia go pacjentowi.

03

Pierwszy zabieg

Kolejnym etapem jest przygotowanie do pierwszego zabiegu i przeprowadzenie go.

04

Kolejna wizyta

Pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza specjalisty, który określa, ile zabiegów należy jeszcze przeprowadzić, by osiągnąć efekt końcowy.

Wskazania i przeciwwskazania

Ważne informacje przed zabiegiem

Wskazania

  • starzenie się i zwiotczenie skóry
  • wrodzone dysproporcje anatomiczne
  • dysproporcje nabyte (po ciąży i porodzie fizjologicznym), po przebytych chorobach, przewlekłych stanach zapalnych itp.
  • okres menopauzalny

Przeciwskazania

  • ciąża i laktacja
  • cukrzyca
  • choroba nowotworowa
  • zaburzenia krzepliwości
  • skazy naczyniowe
  • infekcje skóry
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby układowe tkanki łącznej
Cennik

Labiomajoroplastyka (plastyka warg sromowych większych) – cennik

od 4500 zł
Pokaż szczegóły

Labiomajoroplastyka (plastyka warg sromowych większych)

4500 zł
Częste pytania

Rozwiej wątpliwości

Kiedy wykonuje się zabieg?

W sytuacji, kiedy pacjentka odczuwa dyskomfort psychiczny lub fizyczny (ból) spowodowany atrofią lub hipertrofią (przerostem) warg sromowych większych.

Czy zabieg jest bolesny?

Sam zabieg nie jest bolesny, gdyż wykonuje się go w znieczuleniu. Dopiero podczas rekonwalescencji mogą pojawić się krótkotrwałe bóle i gorączka.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od rodzaju zabiegu (powiększanie, pomniejszanie) i indywidualnych predyspozycji pacjentki od 30 do 120 minut.

Czy istnieje ryzyko powikłań?

Tak jak w przypadku każdej interwencji chirurgicznej czasami po zabiegu mogą wystąpić krwawienia, infekcje, niekiedy powstają krwiaki oraz bardzo rzadko następuje proces bliznowacenia.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego lekarz zaleci wykonanie następujących badań: grupa krwi, morfologia, OB., poziom elektrolitów: Na, K, Mg, Cl, wskaźniki krzepnięcia krwi: INR, APTT, poziom glukozy na czczo i in w zależności od wywiadu lekarskiego i stanu wyjściowego pacjentki.

Formularz

Zapisz się na zabieg

Skorzystaj z formularza lub zadzwoń:
+48 42 233 48 88

    Wypełnij formularz